Заїди на губах — мікротріщини, які доставляють багато неприємних відчуттів — людині боляче розмовляти і приймати їжу. Ангуліт (заїди) виникає не тільки у дорослих, але і у дітей. Термін «заїда» є розмовним, якщо ж говорити про наукові назви, то заїду прийнято називати — ангулярний хейліт, ангуліт, ангулярний стоматит, кутовий стоматит, щілиноподібне імпетиго.

Основна причина заїди — інфекція, яка при ослабленому імунітеті і найменшому порушенні цілісності слизової оболонки губ або шкіри, потрапляючи під верхні їх тканини, починає активно розмножуватися, провокуючи розвиток запального процесу і рани в даному місці. Найбільш частими збудниками заїди є  стрептококи  та грибок кандида.

Варто відзначити, що стрептококова, стафілококова та інші види інфекції практично завжди присутні на поверхні шкіри будь-якої людини, але дати «розігратися» їм може дозволити тільки знижений імунітет, однією з основних функцій якого є захист організму від різних небезпек, інфекції та ін.

Пошкодження губ або шкіри найбільш часто викликають гіповітаміноз, особливо недостатність в організмі вітаміну В2 (рибофлавіну), постійне перебування в куточках рота слини, наявність цукрового діабету, фізичне поранення і т.д.

Народні методи лікування заїд

  • Чайне дерево. 2 рази на добу прикладайте до запалених куточків рота ватний тампон, змочений в ефірній олії чайного дерева, яка володіє не тільки антисептичними і пом’якшуючими властивостями, але і загоює рани.
  • Риб’ячий жир. 1 ст. ложку меду змішайте з 10 краплями риб’ячого жиру. Робіть компрес з даного засобу вранці, хвилин на 15 і на ніч.
  • Каланхое. Видавіть з декількох великих листків каланхое сік і обробляйте ним рани, поки вони не зникнуть.
  • Подорожник. Зробіть кашку з великих листків подорожника, і обробляйте нею рану 2-3 рази на день, до одужання.
  • Алое. Покладіть кілька великих листків алое в холодильник, годин на 5, після розріжте їх і залийте 400 мл окропу. Накрийте ємність і відставте в темне місце для настоювання. Отриманим настоєм з алое необхідно обробляти ангуліт до 2-3 разів на добу.
  • Вітаміни + рослини. Обробіть рану настоєм з ромашки, шавлії або череди, після нанесіть на запалену ділянку суміш з масляних розчинів вітамінів А і Е. Трави мають антисептичні властивості, а вітаміни загоюють.

При легкій формі ангуліту до лікаря звертатися не обов’язково. Проте лікування заїд в домашніх умовах краще не продовжувати, якщо процес загоєння не настає навіть через кілька днів лікування, тому в цьому випадку краще звернутися до лікаря.

Профілактика заїд

  • Збалансоване харчування. Достатня кількість вітамінів, мінералів і білка є основою для підтримки нормальних захисних властивостей шкіри. Рекомендується щоденне вживання овочів і фруктів, нежирного м’яса, сиру, молока.
  • Обмеження дратівливих чинників. Відмова від гострої, маринованої, дуже солоної і солодкої їжі допоможе уникнути появи подразнення шкіри.
  • Усунення хронічних захворювань. Ангуліт може бути симптомом внутрішніх хвороб. Тому звернення до лікаря з метою діагностики та усунення можливих захворювань є необхідною умовою для повного загоєння тріщин в куточках губ.
  • Чистота шкіри. Регулярне миття рук, уникнення дотиків до лиця і підтримання чистоти порожнини рота. Такі прості заходи допоможуть зменшити число хвороботворних мікроорганізмів, що потрапляють на шкіру.

Небезпеки в собі заїда не несе, проте ці рани можуть викликати в деяких випадках біль, зокрема при відкритті рота і естетичний дискомфорт. Тому, якщо бажаєте здорову і чисту шкіру, слід виконувати прості правила гігієни та харчування, і вчасно звертатися до лікарів.

 

Більше новин