Проктологія

Проктологія

Як область медицини зосереджена в діагностуванні, дослідженні та лікуванні в комплексі з профілактичними заходами щодо всіляких захворювань, актуальних для прямої кишки, кишки ободячной, а також органів, до них прилеглих. Офіційним визначенням назви цієї області медицини є колопроктологія, однак проктология є більш поширеним в побуті, незважаючи на деяку його невірність — сама по собі проктология являє собою хірургічну медицину.
Що лікує проктолог?

Виходячи з вищевказаної специфіки колопроктологии, можна зрозуміти, що проктолог (колопроктології) — це фахівець, що займається діагностуванням та лікуванням захворювань, пов’язаних з прямою і ободячной кишкою, а також з анусом. Дещо раніше в якості проктологів визначали фахівців вузького профілю, чия діяльність зосереджена виключно в галузі лікування захворювань, пов’язаних виключно з прямою кишкою, в той час як діяльність колопроктологів більш широка. Їх компетенція зокрема має на увазі під собою виявлення і лікування будь-якого типу патологій, що стосуються кожного з відділів, зосереджених в товстій кишці, то є, і прямий, і ободячной кишки.

Підсумуємо, що буквально кілька років тому проктология з вузького розділу медицини була перейменована в колопроктологія з відповідним розширенням спеціалізації. З цієї причини сьогодні проктолог, як і колопроктології — це, по своїй суті, один і той же фахівець, незважаючи на звичне їх визначення нашими співгромадянами як проктолога.
Проктологія: основні розділи

Хірургічна проктология — зосереджується у сфері вирішення питань щодо невідкладних станів, викликаних захворюваннями прямої кишки. Наприклад, це може бути кровотеча, що утворилося в результаті розриву гемороїдального вузла, розширеного під впливом варикозу.
Терапевтична проктология — в даному випадку проводиться лікування від кишкового типу інтоксикацій, інфекційних колітів, глистових інвазій.

Які органи лікує проктолог?

З вищевідзначених особливостей цієї спеціалізації, стає зрозумілим, що лікування у проктолога увазі під собою лікування наступних органів:

1. пряма кишка;
2. кишка ободячная;
3. анус.

Як проходить огляд у проктолога?

Відвідування даного фахівця передбачає такі дії:

1. опитування, що включає в себе збір анамнезу та актуальних скарг;
2. пальцеве ректальне дослідження;
3. додаткові дослідження (інструментальні, лабораторні), у разі необхідності — аноскопію, аналіз калу, ірігографію, колоноскопію.

Які хвороби лікує лікар проктолог?

Для розгляду в більш широкому плані того, чим займається лікар проктолог, слід виділити список захворювань, з якими він має безпосередню справу:

1. травми;
2. поліпи;
3. випадання кишки;
4. чужорідні тіла;
5. глистяні інвазії;
6. анальні тріщини;
7. парапроктит;
8. проктит;
9. коліт;
10. пухлини.

Коли йти до проктолога?

Тепер зупинимося безпосередньо на тих моментах, які можуть стати важливими проявами для подальшої необхідності у відвідуванні проктолога. Зокрема ситуації, які зобов’язують до цього, полягають в наступному:

1. регулярна діарея, закрепи;
2. поява болю в області заднього проходу, що актуально при тривалому сидінні, ходьбі;
3. поява болю при дефекації або після неї;
4. освіта шишок, набряків в області навколо ануса;
5. поява на туалетному папері слідів крові, поява слідів крові на калі, колір її при цьому може бути або червоним, або дуже темним;
6. поява слизових виділень;
7. червоність, набряк, свербіння в області заднього проходу або ануса;
8. відчуття наявності в задньому проході чужорідного тіла;
9. виділення через утворені свищі калових мас;
10. вихід гемороїдального вузла назовні після дефекації.

Отримати консультацію