Симптоми тенісного ліктя

За статистикою, 1,3% дорослого населення знають з власного досвіду, що таке тенісний лікоть (латеральний епікондиліт).

Симптомами цієї недуги є біль, підвищена чутливість і обмежена рухливість ліктя. Здебільшого вона вражає людей у віці 35-55 років. А іронія в наступному: більшість хворих, що страждають тенісним ліктем, в теніс взагалі не грають.

Причиною недуги можуть бути, незручні, виконані з надмірним зусиллям або багаторазові та без необхідного відпочинку рухи руками або травми рук. Наприклад, тривале обертання передпліччя, згинання кисті в зап’ясті, кидки, удари та навіть такі, здавалося б, безпечні побутові події, як приготування налисників на важкій сковороді. В результаті відбуваються мікророзриви тих сухожиль, якими розгинають м’язи передпліччя, прикріплені до плечової кістки.

Ось найпоширеніші симптоми тенісного ліктя:

— неодноразовий біль у лікті;

— біль з ліктя віддає в зап’ясті;

— біль виникає, коли ви піднімаєте або згинаєте руку;

— біль виникає, коли ви берете навіть невеликі і легкі предмети;

— виникає відчуття дискомфорту, коли ви простягаєте руку;

— біль триває 6 – 12 тижнів і більше.

Ін’єкції стероїдних препаратів 

До недавнього часу основним засобом боротьби з тенісним ліктем вважалися ін’єкції стероїдних препаратів. Вони приносять швидке полегшення і створюють ілюзію швидкого одужання. У нашому центрі, спираючись на досвід роботи, ми вивчали проблему глибше і зробили несподіване відкриття.

Ми випробували різні методи лікування на двох групах пацієнтів. Пацієнти з першої групи отримували ін’єкції кортикостероїду (гормональні препарати — дипроспам , флостерон, депос, кеналог) і за порадою лікарів поступово поверталися до нормального способу життя. Друга група пройшла за шість тижнів вісім 10-хвилинних сеансів ударно-хвильової терапії, а також виконувала в домашніх умовах рекомендації лікаря.

Контрольне обстеження пацієнти проходили двічі: через шість тижнів після початку лікування і через рік.

У першому випадку кращі результати були у «ін’єкційної» групи: тут про позитивні зміни стану здоров’я повідомили 78% пацієнтів. На другому місці з 75-ма відсотками виявилася «ударно-хвильова» група.

Проте після 52-х тижнів з початку лікування картина змінилася. «Ін’єкційна» група значно відстала від «ударно-хвильової», причому у першій був високий відсоток рецидивів (різке відновлення болю). У 72% учасників, котрі прийняли курс стероїдів, стан погіршився. Петро Панчишин пояснює це «запамороченням від успіхів» —  пацієнти, окрилені швидким початковим поліпшенням самопочуття, занадто поспішно повернулися до тренувань і надмірним навантаженням на недолікований лікоть ще більше погіршили ситуацію.

Тенісний лікоть: несподіване відкриття

Після закінчення року «ударно-хвильова» група показала  високі результати  — до 95% пацієнтів відзначили, що їх стан здоров’я значно покращився або ж вони навіть повністю одужали.

Наші  висновки: лікування у центрі доктора Панчишина методикою ударно-хвильової терапії  – ефективніше та безпечніше ніж ін’єкції кортикостероїду.

Рекомендації

Щоб зменшити біль, використовуйте фіксуючі бандажі, які продаються у спортивних магазинах.

Коли доводиться піднімати предмети, тримайте руку долонею до себе.

Намагайтеся як можна менше і рідше навантажувати руки.

Якщо доводиться працювати руками, використовуйте ергономічні інструменти, які знижують навантаження на руки.

Домашні лікувальні засоби

Кілька домашніх лікувальних засобів при тенісному лікті:

— Компрес з льодом зменшує біль в області запаленого ліктя за рахунок уповільнення місцевого обміну речовин.

— Не любите холод? Прикладайте до ліктя теплу печену картоплю.

Більшість силових вправ для зміцнення м’язів передпліч тепер заборонені, але підійдуть, наприклад, таке: передпліччя лежить на столі, кисть на вазі, долонею вгору або вниз; взяти в руку якийсь предмет вагою до кілограма; переміщувати кисть вгору-вниз; повторити по 20 разів для кожної руки.

Не займайтесь самолікуванням, не переводьте захворювання у хронічний перебіг. Приходьте до нашого центру і ми вирішимо вашу проблему — все буде гаразд 🙂

Більше новин