Метатарзалгія. Лікування ударно-хвильовою терапією в клініці доктора Петра Панчишина.

Метатарзалгія це стан, що характеризується болем в передньому відділі стопи. Дана патологія виникає внаслідок нерівномірного розподілу навантаження на плеснові кістки. Саме вони несуть на собі основне навантаження під час бігу, стояння, ходьби.

Проблеми навіть з однією з плеснових кісток призводять до порушення балансу і неправильного функціонування інших.

Причин метатарзалгії безліч:

  • аномалії головок плеснових кісток;
  • артрози і артрити;
  • остеопороз;
  • цукровий діабет;
  • системні захворювання сполучної тканини (наприклад, ревматизм, ревматоїдний артрит, системний червоний вовчак та інші);
  • мозолі та інші порушення цілісності шкіри стоп (біль змушує пацієнта нераціонально перерозподіляти вагу на кістки стопи);
  • фізіологічне старіння.

метатарзалгия лечение

Однак ключовими пусковими факторами є особливості способу життя. Сюди можна віднести заняття видами спорту, що створюють надмірне навантаження на передній звід стопи (наприклад, біг підтюпцем), носіння незручного взуття, при якій навантаження припадає на передній звід стопи (наприклад, туфлі з вузьким носком).

Клініка метатарзалгії (болю в стопі)

Клініка метатарзалгії характеризується болем в передньому відділі стопи, що підсилюється при ходьбі і заняттях спортом. Біль у стопі носить хронічний характер, погано знімається знеболюючими засобами, обмежує рухливість стопи. У найбільш важких випадках різко обмежена можливість бігу і навіть ходьби. Також характерні дискомфорт і неприємні відчуття при носінні шкарпеток і взуття. При тривалому здавленні міжпальцевих нервів може розвинутися неврома Мортона, що викликає пекучі, болісні  відчуття в передньому відділі стопи.

Метатарзалгія

Для уточнення діагнозу метатарзалгія необхідна консультація лікаря ортопеда-травматолога. При необхідності лікар може призначити рентгенологічне або ультразвукове дослідження стопи. Для виключення системних захворювань можуть знадобитися додаткові аналізи, обсяг яких визначається індивідуально в кожному конкретному випадку.

Лікування метатарзалгії призначається індивідуально і залежить від причини. Основними методами лікування є: застосування нестероїдних протизапальних препаратів (системно і місцево), правильний підбір взуття, використання гелієвих плеснових подушечок і індивідуальних ортопедичних устілок, а також масаж і фізіотерапевтичні методи. При наявності синовіту місцево застосовують кортикостероїди і місцеві анестетики. При неефективності даних заходів може розглядатися питання про хірургічне втручання.

метатарзалгия лечение

Лікування метатарзалгії методом ударно-хвильової терапії в клініці доктора Петра Панчишина

Ударно-хвильова терапія (УХТ) на сьогоднішній день є одним з найбільш ефективних і безпечних методів лікування метатарзалгії. Простота і надійність методики привертає все більше лікарів і пацієнтів. Ударно-хвильова терапія може використовуватися як самостійний метод, так і в якості супутнього лікування з метою розслаблення спазмованих м’язів переднього відділу стопи (міжкісткові м’язи стопи; м’яз, що приводить великий палець).

Ударна хвиля покращує трофіку тканин стопи, мікроциркуляцію в області головок плеснових кісток, що сприяє уповільненню прогресування дегенеративних змін суглобів і навіть їх регресу. Лікувальні сеанси тривають 10-15 хвилин, добре переносяться хворими і не вимагають ніякої додаткової підготовки. Повний курс лікування — в середньому 4-5 процедур з інтервалом 5-7 днів. У період проходження лікування рекомендується обмежити фізичне навантаження. Для поліпшення ефекту рекомендується комбінувати ударно-хвильову терапією з носінням ортопедичних устілок, масажем, лікувальною гімнастикою.

Більше новин