Для чого організму потрібні вітаміни групи B

На початку минулого століття, в 1912 році, польський вчений Казимир Функ вперше ввів термін «вітаміни», і саме він відкрив вітаміни групи B. Щоправда, тоді вчений помилково вважав, що це один вітамін, і лише згодом було встановлено, що це ціла група з’єднань, до складу яких входить азот. До складу групи входять не тільки безпосередньо вітаміни, але і вітаміноподібні з’єднання. Усі вітаміни групи B є водорозчинними і грають важливу роль в обміні речовин.

Усі вітаміни групи B мають свій номер (від 1 до 20) і йому характерні властивості.

До вітамінів групи B відносяться:

В1 (тіамін);
В2 (рибофлавін);
В3 (нікотинова кислота);
В4 (холін);
В5 (пантотенова кислота);
В6 (піридоксин);
В8 (інозитол);
В9 (фолієва кислота);
В10 (параамінобензойна кислота);
В12 (кобаламін);
В13 (оротова кислота);
В15 (пангамова кислота);
В17 (амигдалін).

Продукти харчування, що містять найбільш необхідні вітаміни групи B:

B1
Продукти з високим вмістом тіаміну — це нежирна свинина, печінка та нирки, вівсянка, гречка та житній хліб. Також тіамін міститься в лісових і волоських горіхах, квасолі і кукурудзі, дріжджах і картоплі. Невелика концентрації тіаміну є в свіжих фруктах і овочах.

B2
Найбільше рибофлавіну в нирках і печінці. Також він є в кисломолочної продукції, зокрема в твердому сирі та сирних виробах. Корисним доповненням раціону можуть стати яблука, зелена квасоля, зерна пшениці, мигдаль, яйця, капуста, помідори і свіжий горох.

B3
Печінку та нирки — головне джерело нікотинової кислоти. Її важливими джерелами також є пивні дріжджі, гриби і каші — вівсяна, пшенична, кукурудзяна. Трохи речовини є у фруктах, овочах, будь-якому хлібі і курячих яйцях.

B5
Рекордсмени по кількості пантотенової кислоти продукти харчування — це знову ж таки нирки з печінкою. Окрім того, це пивні і хлібопекарні дріжджі, жовтки яєць, зелень, вівсяна, кукурудзяна і ячна каші, а також всі види кисломолочних виробів.

B6
Щоб поповнити запаси піродоксину, потрібно їсти печінку. Приблизно однакові концентрації речовини відзначаються в м’ясі, недроблених крупах і хлібі з висівками. Піридоксин є також в овочах, але в них його кількість дуже незначна. Також поповнити запаси речовини організм може разом з яєчними жовтками, дріжджами, бобовими та кисломолочними продуктами.

B9 та В12
Найбільшу концентрацію фолієвої кислоти і кобаламіну можна знайти в печінці. Вдвічі менше їх в свіжій зелені. Ще ці вітаміни є в кисломолочних виробах, пивних і хлібопекарських дріжджах, яйцях і сої. Також джерелами цих речовин виступають апельсини, зелений горошок, картопля і дині. Трохи вітаміну B12 є в сирах.

Більше новин