Полуниця, як виявилось, є не тільки дуже смачною і корисною ягодою, але і допомогає в боротьбі з раком молочної залози. Як змогли встановити дослідники, всього одна пригоща полуниці в день може стати ефективним засобом профілактики раку грудей. Ця ягода допомагає навіть у випадку, коли людина вже зіткнулась з небезпечною хворобою.

 

Вчені з Marche Polytechnic University в Італії влаштували експеримент — лабораторні миші вживали 15 ягід полуниці в день, що захистило їх від агресивного раку молочної залози. Вчені годували самок, які страждали від пухлин, екстрактом полуниці. Через п’ять тижнів такого харчування в організмі мишей не було помітно слідів прогресування хвороби, а у багатьох гризунів ракові пухлини навіть зменшились в розмірах. Вчені зробили висновок, що полуниця зміцнює здоров’я артерій за рахунок зниження рівня холестерину. Правда, повторений експеримент з полуничною дієтою не скрізь давав позитивний результат, хоча вага і обсяг пухлин в більшості випадків знижувались. У той же час один із генів, що пригнічує поширення раку грудей, став більш активним.

 

Що ж стосується традиційної профілактики раку, то найбільш надійний і обов’язковий метод — регулярне обстеження у лікаря-мамолога. Досліджено, що від однієї клітини до 1 см пухлина росте протягом 8 років, і це закономірність. Однак коли пухлина досягає розміру в 1 см, її подальший ріст може бути бурхливим і непередбачуваним, тож рак стає серйозною загрозою і потребує невідкладних методів лікування — зазвичай це комплекс заходів, який розробляється фахівцями в кожному конкретному випадку. Лікарі вирішують це питання колегіально, в призначенні лікування беруть участь хірург, хіміотерапевт та променевий терапевт, який вираховує дозу опромінення та слідкує за захистом ділянок тіла, які не вражені пухлинним процесом. Серед інших методів профілактики раку грудей — регулярні статеві стосунки, своєчасні пологи і повноцінне грудне вигодовування. Також лікарі радять відмовитись від куріння та частого вживання алкоголю.

Більше новин