Ліпома (або жировик) є доброякісним утворенням, яке розвивається з жирових тканин. До захворювання найчастіше схильні жінки 30-50 років. Пухлина може виникнути в будь-якому місці, де є жирові тканини, у вкрай рідкісних випадках ліпома вражає матку, печінку і область черепа.

За словами фахівців, більшість таких  утворень на тілі не завдають шкоди організму, будучи лише косметичним дефектом, а ось ті, які розташовуються на внутрішніх органах людини, можуть служити причиною порушення роботи інших органів через здавлювання оточуючих тканин.

Як показала практика, такий жировик може розвиватися симетрично, в результаті чого кількість утворень на тілі збільшується. Навіть якщо організм виснажений, новоутворення буде накопичувати жир, а це говорить про те, що ліпома росте незалежно від загального стану людини.

Види ліпом

Доброякісні пухлини під назвою ліпоми зустрічаються досить часто. Хірурги діагностують той чи інший різновид залежно від її структурних характеристик і місця локалізації, а розташовуватися вона може як на зовнішніх ділянках тіла, так і на внутрішніх органах — печінці, шлунку, в області черепа.

Основні різновидності:

  • Ліпофіброма (м’яка ліпома) — ущільнення, в якому переважає жирова тканина. На дотик вона м`яка, тому отримала таку назву.
  • Фіброліпома — щільна доброякісна пухлина. Крім жирової, сюди входить і фіброзна сполучна тканина.
  • Ангіоліпома (кавернозна) — ущільнення з досить великим складом кров’яних судин.
  • Міоліпома — до складу входять м’язові волокна.
  • Міелоліпома — складається з живої та кровотворної тканини.

Незалежно від місця локалізації ліпома виникає, як правило, на тлі дисбалансу обміну речовин, в першу чергу, через дефіцит регулярних білків. Розміри утворення можуть варіюватися від горошини до середнього качана капусти, а її зростання не залежить від зросту людини.

Навіть при загальному виснаженні організму ліпома може продовжувати накопичувати жир і стабільно зростати, тому не варто покладатися на волю випадку і сподіватися на самолікування. Якщо утворення досягне певних розмірів, вона може активувати застій крові і привести до інших, ще більш серйозних наслідків. Тому, де б не знаходилася проблема, проконсультуватися з фахівцем ніколи не завадить.

Більше новин