Причини появи крові

Найбільш часто кров під час спорожнення кишечника з’являється при таких захворюваннях:

 

  • геморой і тріщини прямої кишки, проктит;
  • рак прямої кишки, кишечника та шлунка;
  • дивертикули (випинання) кишечника (виникають при тривалому прийомі їжі, бідної на клітковину);
  • виразка шлунка та дванадцятипалої кишки;
  • цироз печінки;
  • неспецифічний виразковий коліт і хвороба Крона;
  • аномалії судин кишечника;
  • гельмінтози (актиномікоз) і інфекції (амебіаз, дизентерія);
  • тривалий прийом препаратів, що містять калій.

У жінок кров у калі може з’являтися під час менструацій при ендометріозі.

Іноді кров’янисті включення в калі можуть бути помилковими. Вони пов’язані з вживанням в їжу продуктів насиченого червоного кольору — помідорів, буряка, смородини.

Діагностика

По тому, як виглядає і розподіляється кров у випорожненнях, можна імовірно судити про діагноз.

Крапельна або струмкова кровотеча в кінці акту дефекації — типова ознака геморою. Кров — червона, з калом не змішується, слизу не містить. Якщо вчасно не звернутися за лікарською допомогою, початкова стадія геморою може посилитися, привівши до випадання прямої кишки; окрім крові, в калі з’являться слиз і гній.

Кров, змішана зі слизом, характерна для коліту, поліпів і пухлин прямої кишки.
Яскраво-червона кров у вигляді прожилок на калових масах характерна для ракових пухлин всіх відділів кишечника, а також для поліпів, дивертикул, виразкових колітів та хвороби Крона.
Якщо стілець набуває вигляду проносу з одиничними вкрапленнями крові, то можна говорити про паразитарні хвороби, викликані гельмінтами, а також дизентерію (супроводжується підвищенням температури до 39 градусів).
Для підлітків кров під час спорожнення кишечника характерна в тих же випадках, що й у дорослих. У новонароджених і дітей перших трьох років життя кров’янисті включення в стільці з’являються при алергічних реакціях на молочний білок, лактозну недостатність, а також при аномаліях кишечника (хвороба Гірсшпрунга), тривалих запорах і інвагінації кишечника. При будь-яких ознаках захворювання малюк повинен бути негайно доставлений до педіатра, який проведе необхідне обстеження, призначить лікувальні заходи.

Лікування

Хоча деякі з захворювань, що супроводжуються виділенням крові при спорожненні кишечника, не можна назвати смертельно небезпечними, краще не відкладати візит до лікаря. Лише при правильній діагностиці можливо правильне лікування.

У випадках, коли зміни калових мас супроводжуються значним підвищенням або пониженням температури, болями в животі, блювотою, втратою свідомості чи судомами необхідно викликати швидку медичну допомогу.

Гарантуємо індивідуальний підхід та підбір сучасних методик лікування.

Більше новин