Доглядова косметика ??

Насправді, можна обійтись набагато меншою кількістю баночок на тумбі в ванній) але, «яжкосметолог»? а тепер про те, як зекономити місце на ваших тумбочках, гроші в гаманці і , щоб креми ,нарешті, почали діяти. ⭕️

Що це за косметика?

Коли пацієнти питають мене за косметику з масс-маркету, чи брендовані марки і просять оцінити, чи вона хороша, відповідь одна — я не маю права призначити пацієнту такий сегмент, особливо, якщо у нього є якась дерматологічна патологія. Космецевтика (косметика медичного застосування) проходить 3 ‼️ кола рандомізованих клінічних дослідженнь, тобто вона тестуються так само як ліки( ліки — 4 кола). Можливо, крем який ви купили в Дьюті Фрі не є поганим, але я не можу це впевнено сказати, оскільки він не має відповідних медичних дослідженнь і навіть точний склад на таких засобах виробник вказувати не зобов’язаний. Якщо у вас здорова ідеальна шкіра — прошу дуже. Якщо ви звернулись до дерматокосметолога і хочете вирішити конкретну проблему — тільки клінічно досліджувана косметика. Одразу розвінчаю міф ❎ про те, що цей сегмент надто дорогий. Розхід цих засобів значно менший і зазвичай достатньо 3-4 найменувань максимум, а не цілу вітрину масс-маркету.

Коли первинні пацієнти перелічують мені засоби, якими вони користуються , я часто питаю для чого є кожен конкретний засіб. І вгадайте що? Зазвичай, відповіді не отримую. Або чую щось на кшталт «ну, потрібно ж хоч чимось користуватись», або «принаймі від цього крему мені не стає гірше, як від попереднього». Ми бігаємо на доріжці, коли хочемо схуднути і «тягаємо залізо», коли хочемо накачати м’язи. З доглядом щось схоже. Всі засоби є розроблені для боротьби з якоюсь конкретною проблемою і застосовувати їй варто тоді , коли ви знаєте для чого! ⭕️ логічне продовження попереднього пункту : тип шкіри. Як часто я чую обвинувачення в бік якогось пристойного космецевтичного бренду, його дискредитацію, тільки тому, що людина використовувала абсолютно неадекватні засоби щодо свого типу шкіри.

Дуже мало хто може самостійно адекватно підібрати собі догляд , якщо є певні проблеми зі шкірою.  Доглядова косметика це лікарський засіб який повинен призначатися лікарем який несе відповідальність за ваше здоровя.

 

Більше новин