Почнемо із вагітності. Що не можна? Це усі ін’єкційні процедури — мезотерапія, біоревіталізація , плазмоліфтинг, контурна пластика гіалуроновою кислотою,  мезонитки. Табу стоїть також на серединних пілінгах. З апаратних методик виключаємо мікротоки Поверхневі пілінги AHA- кислотами у осінньо-зимовий період можливі, за умови безпечності складу та правильного постпроцедурного догляду, так як під час вагітності значно підвищується ризик постпілінгових гіперпігментацій. Відбілюючі процедури та домашній догляд, який містить у своєму складі ГІДРОХІНОН — однозначне ні.
Дослідження не показали здатності ретинолу при зовнішньому застосуванні проникати у кров, проте він є сильним тератогеном, тому він повністю виключається як із косметологічних процедур, так із домашнього догляду. Чи можна лікувати акне під час вагітності? Можна і треба. Часто під час вагітності вугрева хвороба маніфестує (активно проявляється вперше), або може загострюватись її перебіг (особливо 6-8 тижня, а також 13-20, що зумовлено підвищеннями рівня тестостерону). Часто погіршенню стану шкіри обличчя сприяє повна відміна лікування і догляду жінкою. Цього робити не слід, лікування та догляд просто корегується лікарем на період вагітності, обираються максимально безпечні препарати та засоби.
Можна робити у цьому прекрасному стані ензимні пілінги , пілінги-гомажі ,поверхневу мікродермамбразію, різноманітні доглядові процедури , альгінатні маски та багато іншого. Щодо Уз-чистки обличчя ведуться певні дискусії, але, в цілому, за умови задовільного стану вагітної, вона є процедурою вибору , тоді коли мануальну чистку краще відкласти  Годування. Тут ,в основному, ми «боїмося» препаратів, що проникають у кров’яне русло, а далі в грудне молоко. Також має бути виключений фактор стресу, як часто кажуть, «фактор голки», больові подразнення, що можуть привести до зменшення кількості молока, чи припинення його вироблення. Особливо це має значення у періоди лактаційних криз. Які процедури мають у своїх протипоказах лактацію? Знову ж таки, мезотерапія, біоревіталізація , контурна пластика, ін’єкції ботулотоксину, серединні пілінги, програми з препаратами із гідрохіноном проводяться лише після припинення грудного вигодовування.
Щодо поверхневих пілінгів позиція така ж, як у випадку вагітності. Мікротоки, уз-чистка та інші апаратні методики дозволені, мануальна чистка теж.
В критичні дні порушується згортання крові та знижується больовий поріг. Тому, ін’єкційні процедури є відносно протипоказаними, так як збільшується ризик поспроцедурних синців, а також загострюються больові відчуття. В період овуляції сприйняття больових подразників теж суттєво зростає, що знижує комфортність процедур. Проте ні перше, ні друге не є абсолютним протипоказом до проведення косметологічних маніпуляцій.

Більше новин