Це може бути дещо несподіваним для більшості дівчат та жінок, які могли цікавитись даною темою, але термін “целюліт” насправді означає зовсім інше медичне явище, аніж те, про що ми звикли думати, коли чуємо це слово.

Целюліт, або ж флегмона — це гостре гнійне запалення жирової клітковини, яке виникає внаслідок потрапляння бактерій під шкірний покрив. Вражена ділянка шкіри червоніє, набрякає (іноді досить сильно), стає гарячою, а при дотику шкіра болить. Цей процес часто супроводжується виділеннями лімфи та гною, а у хворого спостерігається висока температура.

Хвороба може поширитися по всьому організму, викликавши зараження крові, що в свою чергу дає можливість летального результату. Окрім цього, запущене запалення може привести до менінгіту (запалення оболонок головного мозку і спинного мозку) та тромбофлебіту (гострий запальний процес стінок вени з утворенням тромбу). Захворювання лікують антибіотиками, які вводять в вену. Якщо запалення аутоімунне, то антибіотики не потрібні, і в цьому випадку лікарі підбирають інші методи лікування. У окремих випадках.

Коли ж ми чуємо з реклами чи в розмові слово «целюліт», то, не зважаючи на всю наведену вище інформацію, найчастіше воно означає таку хворобу, як гіноїдна ліподистрофія — пухка деформована шкіра в області стегон та сідниць, яка зустрічається у більш ніж 80% жінок. Однак для простішого сприйняття все ж поки називатимемо гіноїдну ліподистрофію більш коротким і звичним словом — целюліт.

Як ми бачимо на цьому зображенні, існує суттєва різниця між тим, як виглядає шкіра з целюлітом та без нього. Основна причина виникнення «целюліту» — порушення кровопостачання, його уповільнення, через що клітини організму отримують кисень і необхідні йому поживні речовини у замалій кількості. У тому місці, де клітини голодують, вони накопичують жир (разом з токсинами і шкідливими речовинами, які в теж не виводяться через сповільнене кровопостачання). Лімфатична система не справляється з виведенням та знешкодженням шкідливих речовин, що приводить до набряків. При уповільненні кровотоку і появі набряку в міжклітинному просторі відбувається формування ще більшого набряку, що в результаті ще більше уповільнює циркуляцію по кровоносних і лімфатичних судинах.  Отак і виникає ненависна жіноцтву “апельсинова шкірка”.

І насамкінець — в чому причини виникнення целюліту:

  1. Спадковий фактор;
  2. Неправильне харчування (значна кількість в раціоні тваринних жирів і мала кількість рослинних, велика кількість вуглеводів, відсутність в раціоні овочів, фруктів і вітамінів). Також слід наголосити на дієтах, що межують з голодуваням — зменшення порцій до тих, які не дають організму насититись, приводить його до стресового стану, в якому він схильний до накопичення зайвої жирової тканини; а це в свою чергу пришвидшує утворення целюліту;
  3. Різкі коливання ваги (особливо схуднення);
  4. Малорухливий спосіб життя;
  5. Гормональні порушення (дисфункція яєчників, надниркових залоз);
  6. Шкідливі звички — куріння, алкоголь;
  7. Порушення кровообігу.

Про те, як позбутись целюліту за допомогою процедур та в домашніх умовах, ми розкажемо Вам у наступній статті. На все добре!

Більше новин