Будь-які хвороби, тим більше новоутворення на тілі, не можуть залишити людину байдужою. Особливо якщо це утворення розташовується на самому видному місці — на обличчі, вусі, шиї. Атерома являє собою незлоякісну пухлину сальних залоз, причиною утворення якої є закупорення вивідних проток.

Атерома — це доброякісне новоутворення, яке з’являється в місцях з підвищеним потовиділенням. Утворюється воно в самому верхньому шарі епідермісу, його також називають підшкірної кістою. В результаті потовиділення сальна залоза закупорюється і навколо неї з’являється ущільнення.

Найчастіше такі ущільнення локалізуються на шиї, обличчі, на спині, але можуть з’явитися і на будь-який інший частини тіла. Пружні на дотик, вони можуть бути розміром від 5мм до декількох сантиметрів. Ще одна характерна риса такого утворення — безболісність при механічному впливі, за винятком випадків із розвитком запалення. У місці локалізації може виникнути невелике запалення, спостерігається почервоніння шкіри. В цьому випадку новоутворення доставляє дискомфорт.

Відмінність атероми від ліпоми

Ліпома і атерома — доброякісні утворення різної природи. Головна відмінність полягає в тому, ліпома просто складається з жирової тканини, а атерома — із сальної залози з капсулою, заповненою секретом — салоподібними атероматозними масами.

Важливо знати! Атероми часто називають жировиками, але це помилка. Жировиком є тільки ліпома, так як саме це новоутворення цілком складається з жирової тканини.

Атерома — це скупчення секрету сальної залози через закупорку її протоки. Відповідно, атерома, на відміну від ліпоми, не може виникнути там, де немає сальних залоз, тобто в легенях, мозку, черевній порожнині і т.д. Атерома найчастіше виникає на волосистій частині голови, має тенденцію до запалення і нагноєння, розташовується більш поверхнево. При запаленні атероми вона збільшується в розмірах, виникає почервоніння, чого не буває при ліпомі. Для того, щоб з’ясувати, що є у пацієнта — атерома чи ліпома — проводять УЗД.

Профілактика атероми

Для профілактики виникнення атероми, рекомендується раціонально і помірно харчуватися, виключити їжу з високим вмістом вуглеводів і жирів тваринного походження. Людям, схильним до захворювань шкіри, необхідно підібрати спеціальну косметику за допомогою лікаря-дерматолога або косметолога. Важливо регулярно проводити чистку лиця в кабінеті у косметолога, а також сеанси масажу обличчя.

 

Більше новин